הכנה לצה"ל

מתוך הכרה בחשיבותו של שירות צבאי משמעותי, עוברים החניכים הכנה לצה"ל בכמה רמות:

 

הכנה פיזית והכשרה מעשית

אימוני כושר גופני שבועיים, האימונים מותאמים לרמות וכוללים תוכניות אימון אישיות והכנה לגיבושים. לימודי ניווט טופוגרפי ועירוני כולל סדרות ניווט . 

הכנה אינפורמטיבית

החניכים רוכשים ידע רב על צה"ל ועל התפקידים השונים שהם עשויים למלא בשירותם הצבאי. בין היתר,  נפגשים החניכים גם עם בוגרים מהסביבה, המספרים להם על חוויית השירות הצבאי (בעלי תפקידים שונים ממגוון החילות). בנוסף, מתקיימים שיעורי מורשת קרב ותולדות מלחמות ישראל, ביקורים בבסיסי צה"ל, מפגשים עם חיילים, מפקדים ועוד.

הכנה מנטלית

במהלך עשרת החודשים במכינה, החניכים מתרגלים לשהייה מחוץ לבית ולסביבתם הטבעית. כמו כן, התנסויות שונות מזמינות אותם להכיר את יכולתם להתמודד עם מצבי לחץ, תנאי שטח ואתגרים פיזיים ומנטליים, והכל במסגרת הסביבה התומכת של חבריהם ושל אנשי הצוות.

כהמשך טבעי לכך, בוגרי המכינה מגיעים אל הגיוס לצה"ל כשהם בשלים ומוכנים יותר להתמודדות עם הכניסה המאתגרת לשירות הצבאי. הם בעלי מוטיבציה גבוהה יותר לשירות משמעותי בצה"ל ובמיוחד בתפקידים משפיעים, כגון פיקוד וקצונה, חינוך והדרכה.

חניכי המכינה מגוייסים כמתנדבים במגוון תפקידים ביחידת החילוץ המדברית 'אילת אילות'  בפיקודו של מר שרגא גרין, היחידה מאמנת את החניכים ומפעילה בזמן אירוע. מתנדבי היחידה שותפים פעילים בלימוד וחניכת חניכי המכינה בתחומי השטח וניווט לאורך השנה. 

לוט''ר אילת בפיקודו של סא''ל תומר ביצר יאמצו את חניכי המכינה, החניכים יפגשו את המערך הלוחם של היחידה, ילמדו על פעילותם ומשימותיהם ואף ישותפו בפעילויות יזומות עם חניכי המכינה.

שותפים