ועדות ופרויקטים

כל חניכי המכינה מחולקים לועדות ולפרויקטים, כאשר כל אחד חבר בועדה אחת ובפרויקט אחד.

השנה ישנן ארבע ועדות ושלושה פרויקטים.

ועדות

ועדת פנים- אחראית על ההתנהלות היומיות של החיים במכינה, קובעת נהלים להתנהלות ואחראית על הגיוסים לשנה הבאה.

ועדת תוכן- אחראית על התכנים המועברים במכינה. אחראית להביא מרצים אורחים, ולהעביר שיעורים  בנושאים שמעניינים אותנו, מעבר לשיעורים הקבועים.

ועדת חוץ- אחראית על כל הקשרים של המכינה עם אנשי חוץ כמו הצבא, וחברי היישוב באר אורה. אחראית ליצור קשר עם המרצים האורחים שועדת תוכן החליטה לארח.

ועדת שטח- אחראית על תכנון הפעילויות שמתקיימות מחוץ לשטח המכינה, בעיקר סדרות וטיולים.

פרויקטים

פרויקט שטחים פתוחים- אחראי לדאוג לכל השטחים הפתוחים שמסביב למכינה. מבני המכינה אינם תופסים את כל השטחים הפתוחים, והפרויקט אחראי למלא את השטחים בדרכים שונות- בניית כיתות לימוד חיצוניות, מקום לאירוח שביליסטים, פינות ישיבה, שבילי גישה ועוד.

פרויקט חקלאות- אחראי על כל הצמחייה בשטח המכינה. אחראי על בניית חממות, שתילת צמחים, השקיית הצמחייה הקיימת ועוד.

פרויקט עץ השיטה- בשטח המכינה נמצא עץ שיטה גדול ורחב המספק צל רב. מטרת הפרויקט היא ליצור תחת העץ מקום נוח לישיבה שבו יהיה ניתן לשבת. בנוסף מטרת הפרויקט היא לבנות ליד עץ השיטה כיתת חוץ ששם יהיה ניתן להעביר שיעורים.

פרויקט חוברת טיולים- מטרת פרויקט זה היא ליצור חוברת שבה יהיו הסברים על מגוון מסלולים שניתן לצאת אליהם באזור המכינה. חברי פרויקט זה יוצאים לטיולים, סיורים בשטח ולאחר מכן מכניסים את המידע על המסלול לחוברת.

פרויקט קו 20

חניכי המכינה של מחזור ג' התחלקו לצוותים וכל צוות נסע לבלות יום אחד ביישוב או בקיבוץ בחבל אילות, במטרה להכיר את היישובים במועצה, ולמפות אותם לפי האופי שלהם. כל צוות נפגש עם אנשי היישובים, חקר את האיזור והאוכלוסייה וגילה מידע מעניין שלא ידע קודם.
 

 

שותפים